Budownictwo

Nasza firma zrealizowała z powodzeniem wiele prestiżowych kontraktów w branży budowlanej na całym świecie.

Konstrukcje stalowe wykonane przez CALMTEC są obecne zarówno w realizacjach zdobywających prestiżowe nagrody dla najciekawszych inwestycji architektonicznych na świecie jak i w typowych obiektach takich jak:  hale przemysłowe, produkcyjne, magazynowe, obiekty użyteczności publicznej, sklepy itp.

Potencjał naszej firmy pozwala nam nie tylko na wykonanie znakomitej większości typów konstrukcji stalowej, ale również na zaprojektowanie i montaż na miejscu budowy.

Kontakt
MS Finnmarken 1

MS Finnmarken

CALMTEC jest wykonawcą konstrukcji stalowej obiektu chroniącego największy na świecie artefakt muzealny – statek „MS Finnmarken” znajdujący się w Muzeum Hurtigruten w Stokmarknes w Norwegii…

MS Finnmarken

CALMTEC jest wykonawcą konstrukcji stalowej obiektu chroniącego największy na świecie artefakt muzealny – statek „MS Finnmarken” znajdujący się w Muzeum Hurtigruten w Stokmarknes w Norwegii. Architektura budynku została nagrodzona przez European Steel Design Awards w 2021 roku.

Celem projektu było zachowanie ikony historii norweskich przybrzeżnych ekspresowych i ekspedycyjnych statków wycieczkowych w należyty, imponująco nowoczesny i zasłużony sposób.

MS Finnmarken

Przezroczysty budynek w połączeniu z poruszającym oświetleniem reprezentuje zaawansowaną konstrukcję i wysokiej klasy konstrukcję stalową.  Wykonana przez CALMTEC konstrukcja łuków stalowych tworzących północną i południową ścianę muzeum to konstrukcja bazująca na spawanych profilach  skrzynkowych i dwuteowych o bardzo skomplikowanej geometrii.

MS Finnmarken
Strandveien 17, Lysaker
Postboks 143,
1325 Lysaker

Mapa
ERLEBNISHOLZKUGEL1

Die Holzkugel

„inMotion PARK Steinberg am See” w Niemczech to konstrukcja dla 1000 zwiedzających jednorazowo, wysoka na 40 metrów, ważąca około 500 ton. Największa na świecie drewniana konstrukcja kulista…

Die Holzkugel

„inMotion PARK Steinberg am See” w Niemczech to konstrukcja dla 1000 zwiedzających jednorazowo, wysoka na 40 metrów, ważąca około 500 ton. Największa na świecie drewniana konstrukcja kulista, w której można spacerować i podziwiać widoki, nie przetrwałaby bez 200 ton stalowych elementów, które zostały wykonane przez CALMTEC.

Die Holzkugel

Prefabrykowana konstrukcja drewniana (każdy element ok. 17 ton) została oddana do użytku w 2019 roku. Konstrukcja została nagrodzona ADAC Tourism Award w 2020 roku.

Erlebnisholzkugel
In der Oder 7, 92449 Steinberg am See, Niemcy

Mapa
LA SEINE MUSICALE 1

Cite Musicale

Cité Musicale, otwarte latem 2018 roku, znajduje się na wyspie Île Seguin na Sekwanie. Dziś prezentuje najnowocześniejsze technologie konstrukcji stalowych. Całkowita waga konstrukcji to 500 ton stali…

Cite Musicale

Cité Musicale, otwarte latem 2018 roku, znajduje się na wyspie Île Seguin na Sekwanie.

Dziś prezentuje najnowocześniejsze technologie konstrukcji stalowych. Całkowita waga konstrukcji to 500 ton stali. Jest to pierwszy na świecie ważący 200 ton żagiel słoneczny o wysokości 45 metrów, który może poruszać się bez przerwy 5 metrów na minutę.

Cite Musicale

Przy realizacji tej prestiżowej inwestycji CALMTEC  wykonał bardzo odpowiedzialne elementy wykonane w klasie EXC-3, stanowiące łączniki zastosowane w rozwiązaniach z wysokogatunkowego drewna klejonego.

Cité musicale-Metz
3a Av. Ney, 57000 Metz, Francja

Mapa
01 2 / 03